مجوز اسباب کشی در ایام نوروز

از 28 اسفند96 تا 15 فروردین ماه جاری در بسیاری از شهرهای کشور اسباب‌کشی و حمل بار، مگر با داشتن مجوز از کلانتری ممنوع است و پلیس چگونگی دریافت این مجوز را اعلام کرده است.
شهروندانی که از 28 اسفند 96 تا 15 فروردین ماه 1397 صد انجام اسباب‌کشی و جابجایی اثاثیه با استفاده از شرکت های اتوبار و باربری را داشند می بایست از قبل به این نکته توجه می کردند که حمل هرگونه بار و اثاثیه طی این مدت ممنوع بود و در صورت رویت، هریک از مأموران یگان‌های پلیس با این افراد برخورد شده و خودرو نیز توقیف می‌شد.
تنها شرط اسباب‌کشی در نوروز اخذ مجوز از کلانتری محل است و بر اساس آنچه که پلیس اعلام کرده است، متقاضیان باید برای صدور مجوز اسباب‌کشی با اصل و کپی کارت ملی و مدارک سکونت به کلانتری محل زندگی خود مراجعه کرده و در آنجا درخواست خود را برای دریافت مجوز حمل و نقل اسباب و اثاثیه در ایام عید دریافت کنند.
پس از ثبت درخواست شهروندان در کلانتری، یکی از مأموران کلانتری به‌ همراه متقاضی به محل اسباب‌کشی مراجعه کرده و پس از انجام تحقیقات از سابقه سکونت و کسب اطمینان از مالکیت متقاضی بر اسباب و اثاثیه، صورت جلسه‌ای تنظیم شده و پلاک خودروی حامل اثاثیه نیز در آن درج می‌شود.
سپس مجوز مدت‌دار حمل اسباب برای آن خودرو و در تاریخی معین صادر می‌شود، فرآیند صدور این مجوز کمتر از یک ساعت به طول می‌انجامد و این از وظایف قانونی ابلاغ شده به کلانتری های پایتخت است. از این رو توصیه می کنیم که اگر قصد رزرو خدمات شرکت های اتوبار و باربری تهران در ایام عید را دارید، از قبل جهت دریافت مجوزهای لازم اقدام کنید.