ممنوعیت اسباب کشی در عید نوروز

رییس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی اعلام کرد که در ایام تعطیلات نوروز اسباب‌کشی و حمل اثاثیه در سراسر کشور ممنوع است. سردار محمد شرفی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفته بود: برابر تصمیمات اتخاذ شده برای طرح نوروزی اسباب کشی و حمل اثاث در تعطیلات نوروزی در سراسر کشور ممنوع بوده و با افرادی که اقدام به حمل آن کرده باشند برخورد خواهد شد.
وی درباره اینکه اگر فردی بخواهد در این ایام اسباب کشی کند، چه باید بکند؟ تصریح کرد: این ممنوعیت در سراسر کشور اعمال شده و اگر شهروندان قصد حمل اسباب و اثاثیه را داشته باشند باید به کلانتری مراجعه و نسبت به دریافت مجوز کتبی با ارائه مدارک شناسایی معتبر اقدام کنند، در صورتی که افراد هنگام حمل اسباب فاقد این مجوز باشند اقدامشان غیرمجاز بوده و ضمن توقیف خودرو با متخلفان نیز برخورد می‌شود.
این ممنوعیت از چند سال پیش اعمال شده و معمولا از روز 29 اسفند ماه هر سال تا پایان تعطیلات نوروز این ممنوعیت برقرار است. افرادی که قصد اسباب کشی در عید نوروز با استفاده از خدمات شرکت های اتوبار تهران و یا شهرستان ها را دارند باید پیش از رزرو خدمات باربری این شرکت ها، از کلانتری ها مجوزهای لازم را اخذ کنند.