اسباب کشی در شرایط کرونا

این روزها با وجود شیوع ویروس کرونا در ایران و تاثیر آن بر زندگی تک تک افراد، یکی از سوالاتی که مطرح می شود چگونگی انجام اسباب کشی آسان در این شرایط می باشد. با توجه به اینکه امکان انجام تمام مراحل اسباب کشی به صورت شخصی وجود ندارد، حتما به یک شرکت باربری خوب نیاز است تا با صرف هزینه مقرون به صرفه روند جابجایی به راحتی انجام شود، اما با وجود ریسک کرونا به چه شرکتی می توان اعتماد کرد؟ و آیا ممنوعیت هایی در این زمینه وجود دارد یا خیر؟ بسیاری از دولت ها در زمان های اوج همه گیری ویروس در کشورها و شهرها، دستورالعمل هایی برای قرنطینه گرفتند که یکی از آنها ممنوعیت اسباب کشی در شرایط کرونا بود. البته در حال حاضر به دلیل کاهش میزان مبتلایان این قانون برداشته شده و شرکت های باربری به فعالیت خود ادامه می دهند.


اسباب کشی در شرایط کرونا

اسباب کشی حتی در روزهای عادی نیز کاری دشوار بوه و افراد تمایل دارند آن را به یک شرکت باربری بسپارند تا علاوه بر فشار جسمی، از استرس نیز دوری کنند. اسباب کشی در شرایط کرونا تفاوت هایی با روزهای عادی دارد که کمی کار را دشوارتر و وقت گیرتر می کند. در زمان اسباب کشی حتی اگر بسیار محتاط هم باشید، گرد و خاک بسیاری در هوا پخش شده و ممکن است دچار حساسیت شوید، برای جلوگیری از آلودگی لوازم و کاهش ریسک ابتلا به کرونا برای اسباب کشی در این دوران نیاز بیشتری به رعایت نکات بهداشتی و ایمنی می باشد. این توجه ویژه شامل مواردی همچون سلامت تکنسین بسته بندی و کارگران حمل بار و ضدعفونی کردن دستها و تجهیزات بکار گرفته شده در بسته بندی و حمل بار می باشد. در شهر بزرگی مانند تهران تعداد اتوبارها حتی در هر منطقه زیاد بوده و انتخاب بهترین آنها مخصوصا در شرایط کرونا دشوار شده است؛ این انتخاب به عوامل مختلفی از جمله داشتن مجوزهای معتبر، در اختیار داشتن انواع خودروهای باربری و تجهیزات روز باربری، کارگران آموزش دیده و حرفه ای، تقاضای قیمت مناسب و ارائه بیمه نامه بستگی دارد.

از مهمترین مزایای اسباب کشی با شرکت های باربری تهران می توان به آسودگی خیال، صرفه جویی در زمان، تضمین سلامت لوازم و استفاده از تجهیزات روز بسته بندی برای جلوگیری از آلودگی اثاثیه اشاره کرد. مهمترین اقداماتی که یک باربری معتبر در شرایط کرونایی انجام می دهد عبارتند از:

•         تست سلامت کارگران، تکنسین و رانندگان

•         آموزش تمام پرسنل و کارگران در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی

•         تجهیز کارگران به لوازم بهداشتی مانند ماسک و دستکش

•         ضدعفونی کردن ماشین بعد از هر بار اسباب کشی


بسته بندی اثاثیه در زمان شیوع کرونا

اولین مرحله برای اسباب کشی، بسته بندی اثاثیه است که بسیار وقت گیر بوده و نیازمند دقت و نظم می باشد. برای انجام بسته بندی لوازم منزل یا شرکت بهتر است از خدمات یک اتوبار حرفه ای استفاده کنید، زیرا تکنسین یک مجموعه باربری حرفه ای علاوه بر اینکه تجربه زیادی در این زمینه دارند، بسته بندی لوازم را با کیفیت و سرعت بالا انجام می دهند. آنها با رعایت کامل موارد بهداشتی و در اختیار داشتن لوازم مورد نیاز مانند کارتن های مخصوص اسباب کشی، استرچ رپ، فوم یا نایلون های حبابدار، چسب های قوی و برچسب، لوازم را به دقت در کارتن ها چیده و از ضربه گیر برای محافظت از آنها استفاده می کنند. کارتن ها در پایان چسب زده شده و با زدن لیبل روی آنها نوع لوازم (شکستنی، کتاب و ...) و همچنین محل قرارگیری آن (آشپزخانه، اتاق خواب یا پذیرایی) مشخص می شود. استفاده از استرچ رپ برای جلوگیری از ورود آلودگی به داخل کارتن ها و عدم ایجاد خط و خش روی لوازم بزرگی مانند یخچال، مبل و ... ضروری می باشد. بسته بندی اثاثیه منزل توسط شرکت باربری علاوه بر مزایای گفته شده باعث می شود تا لوازم به درستی قرار گیرند و در صورت ورود فشار در زمان حمل هیچ آُسیبی نبینند.


اسباب کشی در شرایط کرونا


نکات مهم برای اسباب کشی در شرایط کرونا

برای اسباب کشی کارهای بسیاری باید انجام شود که با وجود ویروس کرونا این مراحل طولانی تر و به نوعی سخت تر شده اند. با گرفتن کمک از اتوبارهای معتبر در این دوران علاوه بر کاهش ریسک ابتلا به این ویروس، از مشکلات جسمی که باربری شخصی برایتان ایجاد خواهد کرد نیز جلوگیری می کنید. مهم ترین نکاتی که در هنگام اسباب کشی باید به خاطر داشته باشید به شرح زیرند:

•         ضدعفونی منزل جدید: پیش از اقدام به اسباب کشی از شرکت یا خانه قبلی، باید محل جدید خود را در صورت امکان با مواد شوینده و درغیر اینصورت با الکل و مواد ضدعفونی کننده از هر نوع آلودگی پاک کنید. همچنین باید از کارگران بخواهید در زمان ورود به منزل جدید کفش های خود را در آورند تا احتمال انتقال هرگونه آلودگی و بیماری را از بین ببرید.

•         ماسک و مواد ضدعفونی کننده: برای روز اسباب کشی حتما خودتان و تمام اعضای حاضر از ماسک و دستکش استفاده کنید. از کارگران بخواهید دستان خود را قبل از شروع کار بشویند و در حین حمل بار آن را زمین نگذارند. مواد ضدعفونی کننده برای تمیزی دستگیره ها، درب های ورودی، مسیر (آسانسور و راه پله) و همینطور لوازمی که در حین اسباب کشی در دست دارید مانند گوشی، کیف و غیره تهیه کنید. همچنین سعی کنید فاصله خود را با تمام تکنسین و کارگران حفظ کنید.

•         کارتن های بسته بندی: برای دوری از هرگونه ریسک آلودگی کارتن ها، بهتر است از کارتن های نو استفاده کنید. به دلیل جنس کارتن های بسته بندی امکان شستشو یا ضدعفونی کردن آنها با مایعات وجود ندارد به همین دلیل بهتر است استفاده از کارتن های مواد غذایی یا دست دوم از فروشگاه ها را فراموش کنید.

•         در پایان پس از اتمام جابجایی حتما لوازمی را که این امکان را دارد بشویید و سایر لوازم خود را ضدعفونی کنید. همچنین می توانید کارتن لوازمی را که ضروری نیاز ندارید تا یک یا دو روز بعد باز نکنید و پس از تماس دست هایتان با قسمت بیرونی کارتن ها حتما آن ها را بشویید یا از دستکش استفاده کنید.


برای بهره گیری از خدمات اسباب کشی در شرایط کرونا بهتر است بدون عجله و پس از بررسی دقیق و انتخاب درست از یک شرکت باربری تهران استفاده کنید. شرکت شمال بار تمام خدمات مرد نیاز شما را با کیفیت بالا و رعایت تمام نکات بهداشتی ارائه می کند، همچنین این مجموعه با داشتن شعبات مختلف در سطح شهر تهران در اسرع وقت کارگران خود را به سمت شما اعزام کرده و سابقه بالای تکنسین و کاارگران این مجموعه تضمینی برای سرعت بالای کار و سلامت اثاثیه شما می باشد.

انواع کارتن اسباب کشی

انواع کارتن اسباب کشی

کارتن اسباب کشی یا کارتن بسته بندی، یکی از مهمترین لوازم بسته بندی اسباب کشی است. شرکتهای اتوبار و باربری تهران، تلاش می کنند تا با استفاده از بهترین لوازم از جمله کارتن های چند لایه اقدام به ارائه خدمات بسته بندی اثاثیه و لوازم منزل و شرکتها کنند.
تفاوت خدمات کارگو و اتوبار

تفاوت خدمات کارگو و اتوبار

تفاوت خدمات کارگو و خدمات شرکتهای اتوبار تهران یکی از نکات مهم در زمینه باربری و حمل بار است. شاید این مسئله برای شما هم سئوال باشد به همین جهت در این بخش تصمیم گرفتیم ضمن معرفی کارگو و فریت بار به مقایسه این خدمات با خدمات شرکتهای باربری تهران و شباهت ها و تفاوت های آنها بپردازیم.
اهمیت بسته بندی توسط شرکت های باربری

اهمیت بسته بندی توسط شرکت های باربری

خدمات بسته بندی در شرکت های باربری توسط تجهیزات حرفه ای مانند کارتن های مخصوص بسته بندی، استرچ رپ و لیبل انجام می شود که از کوچکترین لوازم تا بزرگترین آنها را در برمیگیرد.
بسته بندی لوازم شرکتی و اداری

بسته بندی لوازم شرکتی و اداری

بسته بندی لوازم و وسایل اداری شرکت ها، سازمان ها و اداره ها یکی از مهم ترین خدمات شرکت های باربری تهران در زمینه امور جابجایی و اسباب کشی است. بسته بندی بار و لوازم شرکت ها و اداره ها از جمله نحوه بسته بندی مبلمان اداری و سایر لوازم و تجهیزات اداری که هر کدام به نوبه خود دارای اهمیت می باشد.