اصطلاحات باربری

حتما در آگهی های تبلیغاتی شرکت های اتوبار و باربری تهران به برخی اصطلاحات باربری برخورده اید. برخی از این اصطلاحات حمل بار ممکن است برای شما و دیگران کاملا آشنا و برخی نا آشنا بنظر بیایند. از این رو در این بخش سعی کردیم جهت آشنایی هر چه بیشتر شما همشهریان گرامی و علاقه مندان به این مسئله، معنی و مفهوم این واژه ها را بطور کامل شرح داده و به اتفاق بررسی کنیم:


- شرکت باربری:

شرکتی است که با استفاده از تجهیزات و وسایل مختلف و همچنین کارگران باربری اقدام به بسته بندی و سپس حمل بارهای مشتریان به مقصد از طرق مختلف زمینی، دریایی و حتی هوایی می کند.


- شرکت اتوبار:

نوعی شرکت باربری است که صرفا از طریق زمینی و با استفاده از خودروهای حمل بار اقدام به جابجایی و حمل و نقل بار می کند. در واقع هرشرکت اتوبار نوعی شرکت باربری است اما عکس آن صادق نیست و برای مثال شرکت های باربری دریایی با شرکت های اتوبار تفاوت دارند.


- اسباب کشی:

حمل و جابجایی اسباب و اثاثیه خانه، شرکت، فروشگاه، موسسه، بانک و یا هر نهاد دیگر.


- ماشین باربری:

 یا خودروی باربری، دسته ای از خودروهای سبک، نیمه سنگین و یا سنگین هستند که جهت حمل بار به شهرستان و یا برای باربری تهران مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله وانت نیسان، وانت مزدا، وانت پیکان، وانت پراید، کامیون های مسقف و یا غیر مسقف، خاور و تریلی.


- بارگیر:

 قسمت عقب خودروهای باربری (مانند کامیون و یا وانت بار) که جهت قرار دادن بار از آن استفاده می شود.


- کارگر باربری:

کارگری که جهت جابجایی و حمل اثاثیه منزل استخدام و از طرف شرکت های اتوبار تهران به محل شما اعزام می شود تا امور بسته بندی و اسباب کشی را انجام دهد. کارگران حمل بار باید از لحاظ فیزیکی توانایی حمل وسایل سنگین از جمله یخچال، ماشین لباسشویی و یا میزهای بزرگ را داشته باشند و در ضمن از تجربه کافی در زمینه بسته بندی و حمل بار برخوردار باشند.


- کارتن اسباب کشی:

کارتن های چند لایه درجه یک که در زمان اسباب کشی، توسط شرکت های اتوبار و باربری تهران مورد استفاده قرار می گیرند و لوازم و اسباب و اثاثیه در آنها قرار داده شده و پس از بسته بندی این کارتن ها را به داخل خودرو یا ماشین باربری انتقال می دهند و به مقصد حمل می کنند.


- لوازم بسته بندی:

لوازم و وسایلی که جهت بسته بندی برای اسباب کشی و باربری مورد استفاده قرار می گیرند تا اسباب و اثاثیه مشتریان به سلامت و بدون هیچ گونه آسیبی به مقصد خود در تهران یا شهرستان رسانده شوند. از جمله کارتن چند لایه، دستگاه چسب زن، فوم، پلاستیک حباب دار، Hand truck و...


- نایلون حباب دار:

که به آن نایلون ضربه گیر نیز می گویند، نوعی نایلون پلاستیکی است که جهت پوشاندن سطح اشیاء شکستنی و حساسی که در زمان باربری و حمل بار به محل دیگری، بسته بندی و جابجا می شوند مورد استفاده قرار می گیرد.


- چسب زن:

یکی از وسایل بسته بندی که با استفاده از آن چسب نواری بر روی در کارتن و یا جعبه زده می شود. معمولا در هنگام اسباب کشی از چسب زن دستی استفاده می شود اما در بسیاری از فرودگاه ها، فروشگاه ها و یا اداره های پست از دستگاه چسب زن اتوماتیک استفاده می شود.


- hand truck :

 وسیله ای فلزی است که امروزه در بسیاری از فروشگاه ها، مراکز خرید و یا مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد و دارای دو و یا سه چرخ بوده و کارگران با گذاشتن بسته ها و یا کارتن های حاوی اجناس و یا وسایل بر روی آن، آنها را حمل می کنند. در کشورهای خارجی کارگران شرکت های باربری نیز از این وسیله جهت جابجایی بار به درون ماشین باربری، استفاده می کنند.


- فریت بار:

بسته بندی و ارسال اسباب و اثاثیه به فرودگاه است به خصوص جهت کسانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور و ارسال وسایل زندگی شان را دارند.


- کارگو:

بسته بندی و جابجایی بار تجار و بازرگانان به کشورهای دیگر از طریق زمینی یا دریایی.


- بیمه باربری:

بسیاری از شرکت های باربری تهران اقدام به بیمه اسباب و اثاثیه مشتریان در طول اسباب کشی می کنند و به این ترتیب به آنها اطمینان صددرصد می دهند که بار و وسایل آنها کاملا صحیح و سالم به مقصد خواهند رسید.


- بار:

وسایل، اشیاء و یا موادی که از مبداء به مقصد حمل می شوند. بارها انواع مختلفی دارند از جمله: بار عام، بار فله ای و بار متحرک.


- بار عام:

بارهایی که دارای حجم و یا شکل خاص و از قبل تعریف شده ای نیستند. مثلا سیمان، قیر، شکر، لوله، کارتن و غیره...


- بار فله ای:

بارهایی که بصورت کلی و یا حجمی در بازارها مورد خرید و فروش قرار می گیرند. این گونه بارها شامل مواد و اشیاء مختلفی می شوند از برخی لوازم ساختمانی گرفته تا برخی مایعات و گازها که حمل آنها معمولا توسط مخازن صورت می گیرد.


- بار متحرک:

نوعی از بار است که در زمان قرار دادن در قسمت بارگیر ماشین باربری، ممکن است به هر دلیل در طول مسیر جابجا شود. از جمله مایعات، طیور (حیوانات محلی و یا دامها) ، برخی قطعات مانند میلگرد و غیره.


- اتحادیه باربری:

اتحادیه باربری تهران نام اتحادیه ای است که آن دسته از شرکت های باربری و اتوبار تهران که دارای مجوز قانونی هستند، در آن عضو بوده و در سایت این اتحادیه می توانید نام آنها را جستجو کنید. البته نام رسمی این صنف " اتحادیه صنف حمل و نقل بار سبک شهری و پیک موتوری" است.

امیدواریم با مطالعه این موارد با اصطلاحات باربری و حمل بار آشنا شده باشید. 


لینک ها:

باربری ونک

باربری لواسان

اسباب کشی آسان

بهترین باربری تهران

خدمات شرکت های اتوبار تهران

بسته بندی لوازم شرکتی و اداری

بسته بندی لوازم شرکتی و اداری

بسته بندی لوازم و وسایل اداری شرکت ها، سازمان ها و اداره ها یکی از مهم ترین خدمات شرکت های باربری تهران در زمینه امور جابجایی و اسباب کشی است. بسته بندی بار و لوازم شرکت ها و اداره ها از جمله نحوه بسته بندی مبلمان اداری و سایر لوازم و تجهیزات اداری که هر کدام به نوبه خود دارای اهمیت می باشد.
اسباب کشی آسان

اسباب کشی آسان

اسباب کشی آسان و بسته بندی راحت و مطمئن یکی از اموری است که باید به آن تا حد امکان توجه کرد. جهت بسته بندی وسایل برای اسباب کشی ، با استفاده از یک شرکت خدمات اسباب کشی می توانید براحتی به هدف خود برسید.
تعرفه و قیمت باربری

تعرفه و قیمت باربری

یکی از نکات مهم در رابطه با خدمات باربری تهران، هزینه و تعرفه های خدمات باربری و اسباب کشی است. چرا که اثاث کشی و یا حمل بار در تهران مانند هر نوع خدمات دیگری هزینه های خود را دارد و در بسیاری از موارد این نکته برای شهروندان محترم سئوال است که هزینه و قیمت باربری تهران چقدر است؟
اتحادیه باربری تهران

اتحادیه باربری تهران

اتحادیه باربری تهران، در واقع اتحادیه مربوط به شرکتهای باربری و اتوبار تهران است. شرکتهایی که در زمینه خدمات اسباب کشی تهران (شامل: بسته بندی اثاثیه و لوازم منزل و شرکتها، اعزام کارگر حمل بار و اثاث کشی و سایر خدمات مربوطه) در تهران فعالیت دارند.