اصطلاحات باربری

حتما در آگهی های تبلیغاتی شرکت های اتوبار و باربری تهران به برخی اصطلاحات باربری برخورده اید. برخی از این اصطلاحات حمل بار ممکن است برای شما و دیگران کاملا آشنا و برخی نا آشنا بنظر بیایند. از این رو در این بخش سعی کردیم جهت آشنایی هر چه بیشتر شما همشهریان گرامی و علاقه مندان به این مسئله، معنی و مفهوم این واژه ها را بطور کامل شرح داده و به اتفاق بررسی کنیم:

- شرکت باربری:

شرکتی است که با استفاده از تجهیزات و وسایل مختلف و همچنین کارگران باربری اقدام به بسته بندی و سپس حمل بارهای مشتریان به مقصد از طرق مختلف زمینی، دریایی و حتی هوایی می کند.


- شرکت اتوبار:

نوعی شرکت باربری است که صرفا از طریق زمینی و با استفاده از خودروهای حمل بار اقدام به جابجایی و حمل و نقل بار می کند. در واقع هرشرکت اتوبار نوعی شرکت باربری است اما عکس آن صادق نیست و برای مثال شرکت های باربری دریایی با شرکت های اتوبار تفاوت دارند.


- اسباب کشی:

حمل و جابجایی اسباب و اثاثیه خانه، شرکت، فروشگاه، موسسه، بانک و یا هر نهاد دیگر.


- ماشین باربری:

 یا خودروی باربری، دسته ای از خودروهای سبک، نیمه سنگین و یا سنگین هستند که جهت حمل بار به شهرستان و یا برای باربری تهران مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله وانت نیسان، وانت مزدا، وانت پیکان، وانت پراید، کامیون های مسقف و یا غیر مسقف، خاور و تریلی.


- بارگیر:

 قسمت عقب خودروهای باربری (مانند کامیون و یا وانت بار) که جهت قرار دادن بار از آن استفاده می شود.


- کارگر باربری:

کارگری که جهت جابجایی و حمل اثاثیه منزل استخدام و از طرف شرکت های اتوبار تهران به محل شما اعزام می شود تا امور بسته بندی و اسباب کشی را انجام دهد. کارگران حمل بار باید از لحاظ فیزیکی توانایی حمل وسایل سنگین از جمله یخچال، ماشین لباسشویی و یا میزهای بزرگ را داشته باشند و در ضمن از تجربه کافی در زمینه بسته بندی و حمل بار برخوردار باشند.


- کارتن اسباب کشی:

کارتن های چند لایه درجه یک که در زمان اسباب کشی، توسط شرکت های اتوبار و باربری تهران مورد استفاده قرار می گیرند و لوازم و اسباب و اثاثیه در آنها قرار داده شده و پس از بسته بندی این کارتن ها را به داخل خودرو یا ماشین باربری انتقال می دهند و به مقصد حمل می کنند.


- لوازم بسته بندی:

لوازم و وسایلی که جهت بسته بندی برای اسباب کشی و باربری مورد استفاده قرار می گیرند تا اسباب و اثاثیه مشتریان به سلامت و بدون هیچ گونه آسیبی به مقصد خود در تهران یا شهرستان رسانده شوند. از جمله کارتن چند لایه، دستگاه چسب زن، فوم، پلاستیک حباب دار، Hand truck و...


- نایلون حباب دار:

که به آن نایلون ضربه گیر نیز می گویند، نوعی نایلون پلاستیکی است که جهت پوشاندن سطح اشیاء شکستنی و حساسی که در زمان باربری و حمل بار به محل دیگری، بسته بندی و جابجا می شوند مورد استفاده قرار می گیرد.


- چسب زن:

یکی از وسایل بسته بندی که با استفاده از آن چسب نواری بر روی در کارتن و یا جعبه زده می شود. معمولا در هنگام اسباب کشی از چسب زن دستی استفاده می شود اما در بسیاری از فرودگاه ها، فروشگاه ها و یا اداره های پست از دستگاه چسب زن اتوماتیک استفاده می شود.


- hand truck :

 وسیله ای فلزی است که امروزه در بسیاری از فروشگاه ها، مراکز خرید و یا مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد و دارای دو و یا سه چرخ بوده و کارگران با گذاشتن بسته ها و یا کارتن های حاوی اجناس و یا وسایل بر روی آن، آنها را حمل می کنند. در کشورهای خارجی کارگران شرکت های باربری نیز از این وسیله جهت جابجایی بار به درون ماشین باربری، استفاده می کنند.


- فریت بار:

بسته بندی و ارسال اسباب و اثاثیه به فرودگاه است به خصوص جهت کسانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور و ارسال وسایل زندگی شان را دارند.


- کارگو:

بسته بندی و جابجایی بار تجار و بازرگانان به کشورهای دیگر از طریق زمینی یا دریایی.


- بیمه باربری:

بسیاری از شرکت های باربری تهران اقدام به بیمه اسباب و اثاثیه مشتریان در طول اسباب کشی می کنند و به این ترتیب به آنها اطمینان صددرصد می دهند که بار و وسایل آنها کاملا صحیح و سالم به مقصد خواهند رسید.


- بار:

وسایل، اشیاء و یا موادی که از مبداء به مقصد حمل می شوند. بارها انواع مختلفی دارند از جمله: بار عام، بار فله ای و بار متحرک.


- بار عام:

بارهایی که دارای حجم و یا شکل خاص و از قبل تعریف شده ای نیستند. مثلا سیمان، قیر، شکر، لوله، کارتن و غیره...


- بار فله ای:

بارهایی که بصورت کلی و یا حجمی در بازارها مورد خرید و فروش قرار می گیرند. این گونه بارها شامل مواد و اشیاء مختلفی می شوند از برخی لوازم ساختمانی گرفته تا برخی مایعات و گازها که حمل آنها معمولا توسط مخازن صورت می گیرد.


- بار متحرک:

نوعی از بار است که در زمان قرار دادن در قسمت بارگیر ماشین باربری، ممکن است به هر دلیل در طول مسیر جابجا شود. از جمله مایعات، طیور (حیوانات محلی و یا دامها) ، برخی قطعات مانند میلگرد و غیره.


- اتحادیه باربری:

اتحادیه ای است که آن دسته از شرکت های باربری و اتوبار تهران که دارای مجوز قانونی هستند، در آن عضو بوده و در سایت این اتحادیه می توانید نام آنها را جستجو کنید. البته نام رسمی این صنف " اتحادیه صنف حمل و نقل بار سبک شهری و پیک موتوری" است.

امیدواریم با مطالعه این موارد با اصطلاحات باربری و حمل بار آشنا شده باشید. 
Foto

خدمات حمل گاوصندوق

حمل گاوصندوق در خدمات اسباب کشی و جابجایی بار یکی از مهمترین بخش های آن است. چرا که امروزه در بسیاری از شرکتهای دولتی و یا خصوصی، هتل ها، بانک ها، موسسات، سازمان ها و حتی منزل بسیاری از افراد گاوصندوق وجود دارد که زمان اثاث کشی و جابجایی وسایل و لوازم باید توسط کارگران حمل بار به مقصد حمل شوند.
Foto

اتحادیه باربری تهران

اتحادیه باربری تهران، در واقع اتحادیه مربوط به شرکتهای باربری و اتوبار تهران است. شرکتهایی که در زمینه خدمات اسباب کشی تهران (شامل: بسته بندی اثاثیه و لوازم منزل و شرکتها، اعزام کارگر حمل بار و اثاث کشی و سایر خدمات مربوطه) در تهران فعالیت دارند.
Foto

بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

بسته بندی مبلمان در اسباب کشی و باربری یکی از اموری است که اهمیت زیادی دارد. چرا که اکثر قریب به اتفاق خانه ها، شرکت ها و غیره امروزه دارای مبلمان هستند. از این رو در هنگام اسباب کشی، یکی از مهم ترین بخش های کار، بسته بندی و حمل مبلمان به مکان جدید است که این کار توسط کارگران شرکت های باربری تهران به آسانی انجام می شود.
Foto

مزایای اسباب کشی با شرکت های باربری تهران

این روزها بسیاری از افراد اقدام به رزرو خدمات اسباب کشی شرکتهای اتوبار و باربری تهران (از جمله شرکت اتوبار شمال بار تهران) می کنند. خدماتی مطمئن که کارکنان این شرکتها به مشتریان خود ارائه می دهند شامل بسته بندی لوازم منزل و یا شرکتها موسسات مختلف، حمل و جابجایی اسباب و اثاثیه و همچنین حمل بار به شهرستان می شود.